به گزارش روز جمعه ایرنا، این مدرسه با ظرفیت 120 دانش آموز فعالیت خود را آغاز می کند و برنامه انجمن حمایت از کودکان مستعد راه اندازی مراکز پیش دبستانی در تمام نواحی پنج گانه آموزش و پرورش در شهرستان تبریز خواهد بود.
مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان مستعد به تحصیل تبریز گفت: این مدرسه با هدف ثبت نام و تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان فقیر، بدسرپرست و بی سرپرست راه اندازی می شود.
سعید جلالی با اظهار امیدواری از اینکه هیچ کودکی به دلایل مختلف از تحصیل باز نماند، گفت: این مدرسه با همت خیرین هم استانی خارج و داخل کشور برای اولین بار در ایران تاسیس شده است.
وی گفت: در فاز اول این طرح، تمام دانش آموزان بازمانده از تحصیل مقطع پیش دبستانی در این مرکز آموزش خواهند دید و در فازهای بعدی نیز دانش آموزان مقاطع ابتدایی تحت پوشش مدارس کودکان بازمانده از تحصیل قرار خواهند گرفت.
به گزارش ایرنا، فرماندار شهرستان تبریز نیز گفت: جذب سرمایه های بخش خصوصی برای توسعه فضاهای آموزشی جزو سیاست های فعلی و مطلوب دولت است.
رحیم شهرتی فر با اشاره به اینکه سیاست دولت و اداره کل آموزش و پرورش استان جلوگیری از افزایش بیسوادی با شناسایی دانش آموزانی است که از نعمت تحصیل محرومند، افزود: وجود تعداد قابل توجه بیسوادان در تبریز غیرقابل تحمل و در شان این شهرستان نیست.
وی اظهارکرد: در این راستا معرفی مدارس غیرقابل استفاده به خیرین و بازسازی و احداث مدارس نو در مناطق محروم جزو اهداف آموزشی دولت است.
به گزارش ایرنا، مرکز پیش دبستانی غیردولتی مستقل نیکان آینده به عنوان نخستین مدرسه کودکان بازمانده از تحصیل ایران در سه راه شمس تبریزی خیابان سربازشهید – کوی وحدت – کوچه شهید انوشیروان رضایی و در محدوده ناحیه یک آموزش و پرورش تبریز راه اندازی شد.
خبرنگار: سیدیحیی مرتضائی ** انتشار: پرویز انصاری
3083/3071انتهای پیام /*


افتتاح اولین مدرسه غیردولتی کودکان بازمانده از تحصیل در تبریز

پاسخ دهید