به گزارش ایرنا حرکت تدریجی کاروان های اربعین حسینی به سمت گذرگاه مرزی چذابه و شلمچه از 11روز پیش شروع شده و همچنان رو به افزایش است.
با نزدیک شدن به روز اربعین حسینی حرکت زائران اربعین حسینی به سمت پایانه ها شتاب گرفته است و به اوج نزدیک شده است.
برخی مسئولان استان خوزستان مستقر در پایانه مرزی چذابه پیش بینی کرده اند موج اصلی حرکت زائران روز شنبه 13 آبان شکل خواهد گرفت.
تا روز جمعه 550هزار زائر از 2 پایانه مرزی شلمچه و چذابه عازم کربلای معلی شدند.
از دوشنبه هفته گذشته بازدیدهای مسئولان کشوری از این 2مرز در خوزستان نیز آغاز شده است.
دوشنبه هفته گذشته محمد جواد جهرمی آذری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیات همراه از مرز شلمچه ، امکانات و تجهیزات حوزه ارتباطی در این منطقه دیدن و سپس در جلسه ستاد اربعین حسینی در سازمان منطقه آزاد اروند با دستور کار بررسی وضعیت ارتباطی و فناوری اطلاعات شرکت کرد.
در همان روز سیدعلاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در بازدیدی از این 2 مرز در نشست بررسی وضعیت تردد زائران اریعین حسینی در پایانه مرزی چذابه نیز حضور پیدا کرد.
عزت اله ضرغامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار مرتضی رضایی ، جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، حبیب اله حقیقی، رییس مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، سردار احمد خادم سید الشهدا، فرمانده قرارگاه کربلا، سردار حبیب اله جان نثاری، فرمانده یگاه ویژه نیروی انتظامی نیز در روز سه شنبه هفته گذشته از چذابه و شلمچه دیدن کردند.
الهام امین زاده ،معاون سابق امور حقوقی رییس جمهوری نیز از جمله کسانی بود که به مرز شلمچه رفت و از زیرساخت های مرز ایران و عراق دیدن کرد.
محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهوری، نیز روز جمعه به منظور بررسی روند تردد زائران اربعین حسینی در 2 مرز شلمچه و چذابه وارد خوزستان شد و از این 2 پایانه مرزی دیدن کرد.
وی همچنین در این منطقه از بیمارستان صحرایی شهید قوطاسلو ارتش و مستقر در مرز چذابه دیدن و در نشست ستاد اربعینی که در محل فرمانداری خرمشهر برگزار شد حضور یافت.
روز شنبه نیز حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات در جمع متولیان موکب های پایانه مرزی شلمچه به رفع مشکلات این موکب ها تاکید کرد. همچنین سردار حسین اشتری فرمانده انتظامی وارد پایانه مرزی چذابه شد و از نزدیک وضعیت تردد زائران اربعین حسینی را بررسی کرد.
7164/ 6037
خبرنگار: عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


بازدید جمعی از مسئولان کشوری از چذابه و شلمچه

پاسخ دهید