قدرت اله قاسمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مراسم همزمان با سراسر کشور در این استان برگزار می شود و دانش آموزان ارومیه ای در مصلی امام خمینی (ره) به تعداد 2 هزار نفر در این عزاداری شرکت می کنند.
وی با بیان اینکه در مدارس استان نیز این آئین برگزار می شود، اضافه کرد: اقدام لازم برای حمل و نقل دانش آموزان نیز انجام شده است.
قاسمی با اشاره به اهداف مراسم ‘ احلی من العسل’ نیز گفت: با استناد به یکی از راهکارهای سند تحول بنیادین مبنی بر ایجاد ساز و کارهای ترویج و نهادینه سازی فرهنگ ولایتمداری، تولی و تبری، امر به معروف و نهی از منکر و پرورش و تقویت روحیه جهادی، تلاش شده است تا با الگودهی در قالب سوگواره ‘احلی من العسل’ به دانش آموزان نوجوان و جوان مسیر تربیتی شایسته ای ترسیم شود.
به گزارش ایرنا نامگذاری این سوگواره با عبارت ‘احلی من العسل’ در واقع پاسخی است که حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) در جواب این سوال که ‘مرگ در نزد تو چگونه است’ و این نوجوان ۱۳ ساله با عبارت ‘مرگ در نزد من شیرین‌ تر از عسل (احلی من العسل) است ‘ نامگذاری شده است.
آذربایجان غربی دارای 24 منطقه آموزش و پرورش با 562 هزار دانش آموز است.
7125/3072
** خبرنگار: طاهره نوید آرین ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


برگزاری مراسم ‘ احلی من العسل ‘ برای دانش آموزان نوجوان آذربایجان غربی

پاسخ دهید