علیرضا راه پیما روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مسابقات فرهنگی هنری در آستانه روز دانش‌آموز، روز ملی مبارزه با استکبارجهانی (13آبان ماه) و در راستای ترویج فرهنگ استکبارستیزی و در پاسخ به سخنان نامتعارف اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ایران و حمایت های ویژه دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی و وابستگان آن در منطقه برگزار می شود.
وی گفت: برگزاری این مسابقات و برنامه های فرهنگی پس از سخنان نامتعارف اخیر دونالد ترامپ علیه ایران، در جلسه ای با مسئولان و مدیران آموزش و پرورش تصمیم گرفته و طی بخش نامه ای به مناطق آموزش و پرورش تهران ابلاغ شده است.
راه پیما با اشاره به برگزاری مسابقات فرهنگی هنری در 2 بخش ملی و بین المللی افزود: این مسابقات فرصتی است که دانش آموزان در قالب آثار فرهنگی و هنری، پاسخی به سخنان ترامپ در مورد ملت ایران بدهند.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، برگزاری مسابقه نقاشی دانش آموزانی در سطح بین المللی با عنوان «جنایت های دولت آمریکا در منطقه و سراسر جهان» در دوره ابتدایی را از جمله این برنامه ها عنوان کرد و گفت: فراخوان این مسابقه در سایت آموزش و پرورش تهران منتشر شده است.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات هنری و ادبی در قالب نقاشی، طراحی، شعر، داستان کوتاه، با موضوعات مرتبط با سخنان ترامپ در تمامی مقاطع تحصیلی اظهار کرد: از مدارس که کرسی های آزاداندیشی و انقلاب اسلامی دارند(ویژه دوره های اول و دوم متوسطه) خواسته شده که موضوع این نشست ها را به سخنرانی اخیر ترامپ در مورد ایران و استکبارستیزی و جنایت های دولت آمریکا و دست نشاندگان آنان در منطقه اختصاص دهند.
راه پیما، برگزاری مسابقه بین المللی بهترین نامه به دبیرکل سازمان ملل در محکومیت گفتار و رفتار دولت و رئیس جمهور آمریکا برای تمامی دانش آموزان مقاطع تحصیلی را از دیگر برنامه های آموزش و پرورش تهران در راستای استکبارستیزی عنوان کرد.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: فراخوان این مسابقه در بخش انگلیسی سایت آموزش و پرورش تهران منتشر شده و دانش آموزان علاقه مند می توانند آثار خود را به پست الکترونیک آموزش و پرورش تهران به نشانی Tehran@tedu.ir ارسال کنند.
وی افزود: همچنین مسابقه بهترین جمله برای محکومیت سخنان نامناسب ترامپ علیه ایران از دیگر برنامه های آموزش و پرورش تهران در راستای مقابله با استکبارستیزی و سخنان ترامپ است که دانش آموزان علاقه مند می توانند جملات خود را در این باره به سامانه ارتباطی به شماره 09121540640 ارسال کنند.
راه پیما با اشاره به اینکه فرصت شرکت در این مسابقات 12 آبان ماه اعلام شده، گفت: برگزیدگان این مسابقات 13 آبان ماه همزمان با روز دانش آموز و روز ملی استکبارستیزی معرفی و از آنان تجلیل می شود.
به گزارش ایرنا، «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور آمریکا، 21 مهرماه، درباره استراتژی خود علیه جمهوری اسلامی ایران سخنرانی کرد که این سخنرانی سراسر آن اتهام زنی‌های تکراری علیه ایران بود.
همچنین در روز تاریخی 13 آبان حادثه تبعید امام در سال 43، کشتار بیرحمانه دانش آموزان در تهران در سال 57 و حرکت شجاعانه دانشجویان پیرو خط امام (ره)‌ در تسخیر لانه جاسوسی در سال 58 اتفاق افتاد که هرکدام در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نقش مهم داشت.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی **انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7245//1348انتهای پیام /*


برگزاری مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزی در پاسخ به سخنان ترامپ علیه ایران

پاسخ دهید