به گزارش سه شنبه شب خبرنگار ایرنا، «القار ابراهیم اوغلی» عصر امروز در همایش ‘ قره باغ و فلسفه شهادت در کربلا ‘ که از سوی اتحادیه نویسندگان ‘ قلم ‘ جمهوری آذربایجان و با حضور جمعی از مسئولان و نمایندگان محافل اجتماعی ، سیاسی ، رسانه ای ، برگزار شد، افزود: هویت مردم آذربایجان به دین مبین اسلام ، اهل بیت (ع) و عاشورا گره خورده است .
وی همچنین به عشق و محبت مردم مسلمان جمهوری آذربایجان به اهل بیت ( ع ) و شهدای کربلا اشاره کرد و گفت : فرهنگ ، هنر بومی مردم جمهوری آذربایجان از مکتب عاشورا و مرثیه و نوحه خوانی های عزاداری امام حسین(ع) شکل گرفته و برخی از محققان برجسته آذری در مطالعات خود درباره فرهنگ و هنر اصیل مردم این کشور این موضوع را مورد تاکید قرار داده اند.
علی علی اف رئیس حزب شهروند و توسعه جمهوری آذربایجان نیز در این همایش گفت: مردم ما از لحاظ احساسات روحی و معنوی پیوستگی مستحکم به مکتب امام حسین ( ع ) دارند .
وی به شهادت فرزندان شجاع در جمهوری آذربایجان درراه وطن اشاره کرد و افزود: موضو ع شهادت در جامعه ما از ذات مردم برخاسته و مکتب امام حسین(ع) در آن جایگاه خاص دارد .
حجی آقا نوری اف رئیس پیشین حزب اسلامی جمهوری آذربایجان نیز به جایگاه عاشورا و کربلا در حفظ ارزش های ملی و معنوی میان مردم این کشور اشاره کرد و گفت: حفظ و ترویج مکتب عاشورا و فلسفه شهادت در میان مردم ما و تکیه به این ارزش های گرانقدر، ترویج آزادگی است .
شبد**آساق ** 337*1579**1010
مرضیه فاتحی**انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


بیش از 17 هزار زائر از جمهوری آذربایجان در مراسم اربعین حسینی کربلا حضور خواهند داشت

پاسخ دهید