به گزارش روابط عمومی فرمانداری رشت به ایرنا، سیروس شفقی روز پنجشنبه در این نشست، با اشاره به اینکه فرهنگ عاشورا از میراث گذشتگان ماست و باید در حفظ آن کوشا باشیم، اظهار داشت: امیدوارم با عنایت خداوند پیام رسان خوبی برای نهضت بزرگ سیدالشهدا باشیم.
وی افزود: اعتقاد دارم که قدم نهادن در راه گسترش فرهنگ عاشورا ، توفیقی از جانب پروردگار است و باید همه ما در تحقق این مهم کوشا باشیم.
شفقی یکی از راهکارهای اشاعه نهضت عاشورا را برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم اربعین دانست و بیان داشت : اربعین حسینی نمادی از عشق و ارادت مردم به اسلام و اهل بیت(ع) است و باید با تاکید بر مردم محوری این مراسم را برگزار کنیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان رشت گفت: این دومین جلسه است که برای برگزاری اربعین در فرمانداری شهرستان رشت برگزار می‌شود و توانستیم آسیب ها ، نقاط قوت و متولیان را شناسایی کنیم.
وی با بیان اینکه سال گذشته هماهنگی های خوبی بین دستگاه ها برای اجرای اربعین حسینی انجام شد ، گفت: از همه کسانی که سال گذشته در برگزاری این مراسم تلاش کردند، تشکر می‌کنم و امیدواریم امسال نسبت به سال گذشته دستگاه ها و ادارات بیشتری در میدان باشند.
شفقی در مورد فراهم کردن امکانات برای زائرین اربعین حسینی نیز اظهار داشت: عزت و احترام به زائران را باید در نظر بگیریم و همانند گذشته ایاب و ذهاب زائرین با بهترین نحو انجام گیرد.
مدیر حج و زیارت گیلان نیز از آغاز صدور روادید اربعین همچون سال گذشته در دفتر کنسولی موقت عراق در شهر رشت از روز گذشته (چهارشنبه) خبر داد و گفت: اخذ روادید اربعین بایستی فقط از طریق ثبت نام در سامانه سماح به آدرس (https://samah.haj.ir) انجام شود.
7294/2007انتهای پیام /*


تاکید فرماندار رشت بر مردم محور بودن مراسم اربعین

پاسخ دهید