به گزارش ایرنا، روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بعدازظهر پنجشنبه، در واکنش به سخنان اهانت آمیز اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اطلاعیه ای صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است: در پاسخ به سخنان گستاخانه، ابلهانه و سخیف ترامپ، رئیس جمهوری دولت مستکبر و شیطان صفت آمریکا علیه ملت با فرهنگ و سلحشور ایران، فردا جمعه 31 شهریورماه، همزمان با آغاز ماه محرم، ماه عزای سالار شهیدان و آغاز هفته دفاع مقدس، مردم شریف و نمازگزار پس از اقامه نماز با شکوه جمعه در سراسر کشور و بیش از یک هزار شهر و بخش، تظاهرات ضد آمریکایی بر پا خواهند کرد و یکپارچه شعار «مرگ بر آمریکا» را سر خواهند داد.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا دو روز قبل در نخستین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل در مورد توافق هسته ای گفت که، این بدترین و یکی از یک طرفه ترین توافقی بوده که آمریکا تاکنون در آن حضور داشته است.
دونالد ترامپ افزود: این بدترین و یکی از یک طرفه ترین توافقی بوده که آمریکا تاکنون در آن حضور داشته است، این توافق مایه دردسر و نگرانی برای آمریکا شده است.
ترامپ خاطرنشان کرد: ما اجازه نخواهیم داد ایران سلاح هسته ای بسازد، ما نمی توانیم اجازه دهیم که ایرانی ها از توافق هسته ای به عنوان پوششی برای جنگ افراز هسته ای خود استفاده کند.
سخنان جنگ طلبانه ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل با استقبال چهره های تندرو آمریکا به مانند «جان بولتون» روبه رو شده است، با این حال، محافل سیاسی و حتی برخی از جمهوریخواهان کنگره از سخنان ترامپ علیه ایران انتقاد و ابراز نگرانی کرده اند.
این درحالیست که دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان روز گذشته، 29 شهریورماه در سخنرانی خود در نشست عمومی سازمان ملل، سخنان اخیر ترامپ را جاهلانه، زشت و کینه توزانه خواند و از آن انتقاد کرد.
فراهنگ**1003**1055
خبرنگار: محمدرضا جعفرملک**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


تظاهرات سراسری ضد آمریکایی فردا بعد از نماز جمعه برگزار می شود

پاسخ دهید