دکتر سیدموید علویان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: این افراد صاحب نام از کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، پاکستان، لهستان، هند، گرجستان، ترکیه و قبرس در این کنگره شرکت می کنند.
رئیس شبکه هپاتیت ایران بیان کرد: علاوه بر سخنرانان خارجی، 55 محقق برجسته داخلی نیز مطالب خود را در قالب سخنرانی ارائه خواهند کرد.
وی معرفی توانمندی های علمی به دنیا، معرفی تهران به عنوان قطب تشخیص و درمان هپاتیت و بیماری کبد و گسترش همکاری های بین المللی در این زمینه را ازجمله اهداف برگزاری این کنفرانس عنوان کرد.
علویان با اشاره به اینکه مباحث این کنگره عمدتا روی هپاتیت B و C متمرکز است، ادامه داد: بیماری های کبدی، هپاتیت های ویروسی، کبد چرب، هپاتیت خودایمن، سرطان کبد، سیروز کبدی و هپاتیت های B و C از جمله موضوعاتی هستند که در این کنفرانس به آنها پرداخته می شود.
وی با اشاره به اینکه این رویداد علمی برای دومین بار و با همکاری انجمن مطالعات کبدی اروپا برگزار می شود، گفت: بیش از 184 مقاله در هفتمین کنفرانس هپاتیت تهران پذیرفته شده که از این تعداد بیش از 25 مقاله توسط محققان خارجی و بقیه از سوی محققان داخلی ارائه می شود.
رئیس هفتمین کنفرانس بین المللی هپاتیت تهران با بیان اینکه هشت کارگاه آموزشی در این کنفرانس برگزار می شود، افزود: تشخیص و درمان هپاتیت C برای پزشکان عمومی و مباحث اخلاق در انتشار و مقاله نویسی از جمله عناوین کارگاه هایی هستند که در این کنفرانس برگزار می شود.
هفتمین کنفرانس بین المللی هپاتیت تهران در روزهای 15 تا 17 شهریورماه در سالن همایش های بین المللی رازی تهران و شهرهای بیرجند و شیراز درحال برگزاری است.
علمی 1201 **1834
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور ** انتشار: ناهید شفیعیانتهای پیام /*


حضور 30 محقق خارجی در کنفرانس بین المللی هپاتیت تهران

پاسخ دهید