به گزارش ایرنا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به آمریکا هشدار داد که مسکو به فشارهای واشنگتن علیه رسانه های روسی پاسخ خواهد داد.
وی روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسی ان.تی.وی گفت: دولت آمریکا در زمان حاضر از امکانات اداری برای فشار بر شبکه تلویزیونی راشاتودی استفاده می کند.
زاخارووا خاطرنشان کرد: در قانون روسیه مربوط به این عرصه مصوب سال 1991، مواردی برای پاسخ به اقدامات ضدرسانه ای خارجی علیه رسانه های روسی پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه از این قانون می توان به فشارهای واشنگتن بر خبرنگاران و رسانه های روسیه پاسخ داد، تاکید کرد: در نتیجه هر اقدامی که علیه رسانه های روسی از جمله راشاتودی در آمریکا انجام گیرد، پاسخ آن اقدام در مورد رسانه های این کشور خواهد بود.
به گزارش رسانه های روسی از حدود دو ماه پیش نمایندگی های شبکه راشاتودی و خبرگزاری اسپوتنیک در آمریکا زیر فشار قرار گرفته اند که احتمال می رود این اقدامات افزایش یابد.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین در این باره گفت که همه شرایط و خواسته های واشنگتن از خبرگزاری اسپوتنیک و راشاتودی با اصول آزادی بیان در آمریکا مغایرت دارد.
زاخارووا ادامه داد: برخورد گزینشی و کاربرد قوانین در مورد این رسانه ها، محدود کردن آزادی بیان تعبیر می شود در حالیکه این حق در قانون اساسی آمریکا تضمین شده است.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پایان نیز تاکید کرد: همچنین اقدام هایی که در مورد راشا تودی در آمریکا انجام می گیرد، پیامدهای جدی حقوقی خواهد داشت و مخاطرات امنیتی برای کارکنان این رسانه ایجاد می کند.
اروپام391* انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


روسیه مقابله به مثل رسانه ای علیه آمریکا را مطرح کرد

پاسخ دهید