رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در این مستند 57 دقیقه ای به بخشی از تهدیدات تالاب های استان گیلان نظیر تالاب انزلی، امیر کلایه لاهیجان، بوجاق کیاشهر و آق آستارا پرداخته شده است.
ابوطالب جوان افزود: این فیلم در 2 سال تهیه شده و آلاینده های صنعتی، زباله و گیاه آزولا از مواردی است که از آنها به عنوان خطرات تهدید کننده محیط زیست تالاب ها یاد می کند.
وی با اشاره به اینکه این مستند از شبکه استانی باران و شبکه های دیگری نظیر مستند پخش خواهد شد، اضافه کرد: بابک مجیدی تهیه کننده، نویسنده، تصویربردار و کارگردان، معین سنجریان دستیار کارگردان، شهرام پور رستم مشاور کارگردان، همایون میرجینی محقق و پژوهشگر و جواد شعبانی گوینده آن هستند.
وی با بیان اینکه تولیدات هنری با موضوع محیط زیست از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار کرد: با ساخت آثار مختلف در این زمینه می توان فرهنگ صیانت از تالاب، دریا و مواهب خدادادی را نهادینه کرد.
گیلان سرزمین تالاب های سحرآمیز، دارای 20 تالاب کوچک و بزرگ است و سه تالاب بوجاق در بندر کیاشهر با 500 هکتار وسعت، امیرکلایه در لاهیجان با یک هزار و 230 هکتار وسعت، استیل با 138 هکتار وسعت در آستارا و تالاب منحصر بفرد انزلی با20 هزار هکتار ارزش جهانی و بین المللی دارند.
بابک مجیدی متولد 1357 آستارا از فیلمسازان برجسته ملی در سال 83 به ساخت فیلم های مستند روی آورد و با ساخت مستند کوتاه نویز، نامزد سیمرغ بلورین بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر و برنده دیپلم افتخار سومین جشنواره فیلم شهر شد و از جشنواره ملی فیلم دانشجویی و چندین جشنواره منطقه ای جایزه گرفته است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و 400 هنرمند در آن ساماندهی شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030انتهای پیام /*


ساخت آخرین پناه در آستارا

پاسخ دهید