به گزارش خبرنگار ایرنا؛ سرهنگ امین پیشه گر جانشین فرمانده نیروی انتظامی آستارا روز پنجشنبه در همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی در دانشگاه پیام نور آستارا گفت: آموزش تعامل و گفت و گو در مدارس و دانشگاه ها ضروری است تا افراد برای احقاق حق خود از روش های گفت وگو و منطق استفاده کنند و بدون عصبانیت خواسته خود را عنوان کنند.
وی افزود: گسترش شبکه های اجتماعی و پخش اخبار خشونت آمیز منجر به افزایش خشونت در جامعه شده است و به دلیل پایین بودن مهارت افراد در کنترل هیجانات و تبدیل آن به رفتارهای انفجاری، رویدادهای دیگری مانند خودکشی، دیگرکشی و خشونت ایجاد می شود.
وی ادامه داد: جرائمی نظیر نزاع و درگیری در آستارا فراوانی دارد اما فرهنگ دینی ما سرشار از عدالت، نوعدوستی و مداراست و باید رفتار بزرگان دین در روابط اجتماعی ترویج شود.
حدود هفت هزار دانشجو در دانشگاه های شهرستان آستارا تحصیل می کنند.

**اعزام کاروان اهل سنت به مشهد مقدس
به همت سپاه ناحیه آستارا 50 نفر از مردان و زنان اهل سنت این شهرستان در قالب کاروان آفتاب، برای زیارت حرم امام رضا (ع) به مشهد مقدس رهسپار شدند.
سرهنگ پاسدار جهانبخش آرمان فرمانده سپاه ناحیه آستارا عصر پنجشنبه در حاشیه اعزام این کاروان گفت: وحدت اهل سنت و تشیع آستارا مثال زدنی است و بسیجیان اهل سنت آستارا با راهی شدن به حرم مطهر امام هشتم، همدلی خود را با شیعیان این شهرستان نشان دادند.
وی برپایی چنین اردوهایی را باعث تقویت باورهای دینی خواند و افزود: بازدید از اماکن و بقاع متبرکه و امام زادگان مسیر آستارا – مشهد از برنامه های این اردوست.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و 17 درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل می دهد.

** اجرای نمایش عروسکی در آستارا
نمایش عروسکی الاغ و آسیابان با استقبال شهروندان فرهنگ دوست آستارا در سالن کانون امام (ره) این شهرستان به روی صحنه رفت.
شاپور تشرینی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا در این رابطه گفت: این نمایش به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم مهاجری به مدت یک هفته صبح ها ساعت 9 به روی صحنه می رود.
وی طراحی صحنه، لباس و بهره گیری از استعدادهای نوجوان را از ویژگی های این نمایش عنوان کرد و افزود: ابراهیم جنگجو، محسن عیسی پور، امین گلگیر، محمد بامی نیا، سولماز سبیلی از بازیگران آن هستند.
وی اضافه کرد: در 2 ماه گذشته چهار نمایش جدی و طنز در شهرستان آستارا به روی صحنه رفته است و خوشبختانه استقبال شهروندان از این آثار نمایشی کم سابقه است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 400 هنرمند در هفت انجمن هنری آن فعالیت می کنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030انتهای پیام /*


سه خبر فرهنگی از شهرستان مرزی آستارا

پاسخ دهید