به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، خانه سینما با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «امام راحل (ره) فرمودند: «شهادت هنر مردان خدا است» و تبلور عینی این سخن در شهادت هنرمندانه محسن حججی و محسن حججی ها در دوران ما است.
سینماگران ایران که در مراسم جشن خانه سینما به احترام شهید حججی به پا خاستند و هنرآفرینی او را در عرصه پایمردی و دفاع از آرمان های والای اعتقادی در روز ملی سینما گرامی داشتند با ورود پیکر مطهرش به میهن فردا چهارشنبه 5 مهرماه ساعت 9 صبح به میدان امام حسین(ع) خواهند شتافت تا همزمان با سوگواری برای سالار شهیدان، حسین زمانمان؛ محسن حججی را به خانه ابدی بدرقه کنند.»
به گزارش ایرنا، شهید مدافع حرم محسن حججی 25 ساله اهل نجف آباد اصفهان، عضو لشکر زرهی هشت نجف اشرف بود که اعضای گروهک تروریستی داعش در سوریه، مردادماه امسال پس از به اسارت درآوردن وی، سراز پیکر پاکش جدا کردند.
پیکر پاک شهید حججی عصر دیروز، دوشنبه، سوم مهرماه از دمشق به تهران انتقال یافت و صبح امروز به همراه خانواده به مشهد منتقل شد تا آیین وداع مردم با پیکر این شهید والامقام در حرم مطهر رضوی برگزار شود.
مراسم وداع با پیکر این شهید مدافع حرم، بعدازظهر امروز با حضور پرشور زائران، مجاوران و خادمان بارگاه منور رضوی در صحن جامع بارگاه مطهر حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) در مشهد برگزار شد.
پیکر این شهید والامقام، فردا چهارشنبه ساعت 9 صبح در میدان امام حسین (ع) تهران تشییع و روز پنجشنبه در شهرستان نجف آباد به خاک سپرده می شود.
فراهنگ**9246**1055
خبرنگار: علیرضا مرادی**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


سینماگران به مراسم تشییع پیکر شهید حججی می‌روند

پاسخ دهید