سیدحمدالله خواهش نیک روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرن اظهار داشت: این آزمون از 25شهریور ماه تا 20مهر ماه سال جاری براساس زمان انتخابی از سوی آموزش دهندگان در شهرهای یاسوج و دهدشت برگزار شده و هم اینک بررسی اعتراض ها به نتایج آن در حال انجام است.
وی افزود: در آزمون توانمندسازی آموزش دهندگان سوادآموزی که از سوی جهاد دانشگاهی استان برگزار شد از2هزار و126شرکت کننده در کهگیلویه و بویراحمد یکهزار و274نفر نمره قبولی کسب کردند.
معاون سوادآموزی آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این آزمون شامل بخش های مختلف ازجمله آشنایی با معارف، ادبیات،دوره های سوادآموزی، تحکیم وانتقال در سوادآموزی بوده که70درصد آن اختصاصی و30درصد بصورت عمومی بود.
خواهش نیک ابراز داشت: نام نویسی از کسانی که دارای سابقه خدمت و ثبت اسم در سامانه سوادآموزی هستند و سال گذشته موفق به ثبت نام نشده اند در سامانه www.imooc.irجهاد دانشگاهی آغاز شده است.
وی عنوان کرد: کسانی که نتوانستند50درصد نمره را کسب کنند ودر این آزمون قبول نشده اند نیز می توانند برای آزمون مجددد ثبت نام کنند.
معاون سوادآموزی آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرایط واگذاری کلاس به آموزش دهندگان در سال جاری سابقه در سامانه سوادآموزی، دارای مدارک فوق دیپلم به بالا و قبولی در آزمون توانمندسازی جهاد دانشگاهی است.
تعهد سال جاری این استان در زمینه سوادآموزی افراد کم سواد و بی سواد چهار هزار و 600 نفر بوده که توسط سازمان نهضت سوادآموزی کشور تعیین شده است.
این تعداد شامل 2 هزار و 500 نفر در دوره سوادآموزی، یک هزار و 100 نفر در دوره انتقال و یک هزار نفر نیز در دوره تحکیم است.
نرخ باسوادی جمعیت 10 تا 49 سال کهگیلویه و بویراحمد افزون بر 96 درصد است.
خبرنگار: فهیمه قهرمانی**انشاردهنده:علیزاده
9868/1662انتهای پیام /*


قبولی60درصدآموزش دهندگان سوادآموزی این استان درآزمون توانمندسازی

پاسخ دهید