به گزارش ایرنا، سردار غلامرضا احمدی شنبه شب در مراسم یادواره سردار شهید زین الدین و 6 هزار شهید استان قم، در مجتمع فرهنگی امام خمینی گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) شهر قم، بیان کرد: برگزاری مراسم یادواره شهدا فرصت مطلوبی است که فضای شهر به نور نام و یاد شهیدان روشن شود و همه مردم بار دیگر به این نکته متوجه کنند که هر چه داریم از برکت وجود شهیدان است.
وی بیان کرد: ملت ایران به امام راحل و شهیدان گرانقدر نهضت اسلامی، اطمینان می دهد که راه آنان را ادامه خواهد داد و تا لحظه ظهور امام زمان (عج) دست از مبارزه با دشمنان برنخواهد داشت.
وی ادامه داد: امروز به برکت خون شهیدان و پیروی مردم از ولایت فقیه، کار ملت ایران و جبهه مقاومت به جایی رسیده است که هزاران کیلومتر در جبهه منافع دشمنان پیش روی کرده و با قدرت به سمت هدف های از پیش تعیین شده حرکت می کند.
احمدی گفت: به شهید مهدی زین الدین و همه شهیدان والامقام می گوییم به برکت خون شما، دیگر از دفاع مظلومانه پشت مرزهای کشور خبری نیست و امروز ملت ایران دشمن را در سرزمین های تحت نفوذش تعقیب می کند.
وی بیان کرد: حماسه پیاده روی عظیم اربعین که نمایش قدرت جهان اسلام است و حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهدای مدافع حرم، همگی نشان می دهد ملت و جوانان ما با وجود توطئه های دشمان در فضای مجازی و سایر عرصه ها، همچنان پاسدار ارزش های اسلامی و انقلابی هستند.
شهید مهدی زین ‏الدین در 18 مهرماه سال 1338 هجری شمسی، در خانواده‏ای مذهبی در شهر تهران متولد شد. با آغاز جنگ تحمیلی و رشادت ‏های فراوانی که شهید زین‏ الدین از خود نشان داد باعث شد تا فرماندهان مسئولیت‏ های حساس و کلیدی را به او واگذار کنند. بدین ترتیب، شهید زین‏الدین به عنوان مسئول شناسایی یگان ‏ها و پس از آن به عنوان مسئول اطلاعات عملیات سپاه دزفول و سپس مسئول اطلاعات عملیات محورهای سوسنگرد انتخاب شد.
او در عملیات بیت‏المقدس و آزادسازی خرمشهر، مسئولیت اطلاعات عملیات قرارگاه نصر را پذیرفت و در عملیات رمضان، به سرپرستی تیپ 17 علی‏ابن ابی‏طالب قم و سرانجام به فرماندهی لشکر 17 سپاه امام علی‏ بن ‏ابی ‏طالب(ع) قم منصوب شد.
در آبان سال 1363 شهید مهدی زین ‌الدین فرمانده لشکر 17 سپاه امام علی بن ابی طالب در دوران دفاع مقدس به همراه برادرش مجید (که مسئول اطلاعات و عملیات تیپ 2 لشکر علی‌بن ابیطالب(ع) بود) جهت شناسایی منطقه عملیاتی از کرمانشاه به سمت سردشت درحال حرکت بود که در درگیری با نیروهای ضد انقلاب به شهادت رسید.
بیست و چهارمین یادواره سردار شهید مهدی زین الدین و 6 هزار شهید استان قم با حضور سردار محمد رضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه، آیت الله مقتدایی دبیر شورای عالی حوزه های علمیه، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری و احمد امیر آبادی نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی، سید مهدی صادقی استاندار قم، جمعی از مسئولان ملی و استانی، روحانیت معزز و آحاد مردم شهید پرور استان قم برگزار شد.
در این مراسم از اولین جلد مجموعه نبردهای انقلابی که به کارنامه لشکر عملیاتی 17 علی بن ابی طالب (ع) در دوران دفاع مقدس می پردازد، رونمایی شد.
7405/ 6133/خبرنگار: سید محمد ابراهیم جنابان ** انتشار دهنده: جعفرمسلمیانتهای پیام /*


ملت ایران راه ایستادگی شهیدان را تا زمان ظهور ادامه می دهند

پاسخ دهید