به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، دکتر فرحناز صادق بیگی رئیس مرکز اهدای عضو بیمارستان مسیح دانشوری روز جمعه در آخرین روز از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با راه اندازی پویشی به منظور ترغیب و تشویق مردم به اهدای عضو، گفت: حدود ٣٠ هزار نفر در فهرست انتظار پیوند عضو در ایران هستند که روزانه ١٠ نفر آنان به دلیل نرسیدن عضو پیوندی فوت می کنند و این در حالیست که فقط ٢٥ درصد موارد فوت به علت مرگ مغزی به اهدای عضو می رسند.
وی با درخواست حمایت مردم از اهدای عضو بعد از مرگ مغزی، ادامه داد: هر مورد مرگ مغزی می تواند با اهدای یک قلب، یک کبد، دو کلیه، یک ریه، لوزالمعده و روده ها جان هشت بیمار را نجات دهد و با اهدای بیش از ٥٠ بافت مانند قرنیه، دریچه قلب و استخوان سبب بینایی و بازتوانی بیماران نیازمند شود.
به گفته رئیس مرکز اهدای عضو بیمارستان مسیح دانشوری، اعضای نجات بخش موارد مرگ مغزی گنجهای حیات بخشی هستند که با رضایت ندادن خانواده های افراد مرگ مغزی، به زیر خاک می روند و نابود می شوند.
صادق بیگی با استناد به آیه 32 سوره مبارکه مائده مبنی براینکه «هر کس نفسی را نجات بخشد مانند آن است که همه انفاس را نجات بخشیده است»، از مردم خواست درصورت بروز مرگ مغزی برای اطرافیانشان با رضایت به اهدای عضو، نجات بخش بیماران باشند.
در هشت روز فعالیت نمایشگاه مطبوعات امسال، بیش از دویست نفر با حضور در غرفه اهدای عضو بیمارستان دکتر مسیح دانشوری ثبت نام و هشتصد نفر بروشور راهنمای اطلاعات ثبت نام اهدای عضو پس از مرگ را دریافت کردند.
نیک اندیشان می توانند برای ثبت نام به سایت www.ehda.ir مراجعه و همچنین از مکان و زمان کارگاه های آموزشی و غرغه های ثبت نام حضوری مطلع شوند.
به گزارش ایرنا، بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها پنجم آبان در مصلای امام خمینی (ره) تهران آغاز به کار کرده و امروز، 12 آبان به کار خود پایان می دهد.
اجتمام**7329**1055
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


من به مرگی می اندیشم که زندگی هدیه می دهد/30 هزار نفر در فهرست انتظار پیوند

پاسخ دهید