به گزارش خبرنگار ایرنا غلامرضا مدبری روز سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: گروه هدف سواد آموزی، 10 تا 49 سال است و شهرستان های انزلی با 98.79 درصد، رشت با 98.25 درصد و آستارا با 96.31 درصد به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم جمعیت با سواد در استان گیلان قرار دارند.
وی جمعیت باسواد شهر آستارا را 57 هزار و 197 نفر و جمعیت بی‌سواد آن را 2هزار و 193 نفر عنوان و اظهار کرد: نهضت سوادآموزی آستارا باید با برنامه ریزی مدون از طریق شورای آموزش ‌و پرورش این شهرستان، به سرعت نسبت به سوادآموزی بی سوادان اقدام کند.
وی خاطرنشان کرد: مهارت های برقراری روابط عاطفی با خانواده و دوستان، ارتباط با اعضای جامعه، مدیریت اقتصادی، سواد رسانه‌ای و معلومات تربیتی از شاخص‌های سواد آموزی نوین است.
فرماندار آستارا نیز در این جلسه گفت: این شهرستان جزو اولین مناطق باسواد ایران است اما به دلیل مهاجرپذیر بودن، آمار بی‌سوادان آن افزایش می یابد.
یونس رنجکش هدف از ایجاد مدارس غیرانتفاعی را افزایش سطح آموزش دانست و تصریح کرد: این مدارس باید برنامه های تربیتی و فرهنگی اجرا کنند.
وی با تاکید بر اولویت دادن به آموزش و پرورش در آستارا، اظهار کرد: رفع مشکلات و موانع این حوزه با برنامه ریزی امکان پذیر است و باید در این مسیر از دیدگاه های کارشناسان، نخبگان و افراد باتجربه بهره مند شویم.
امام جمعه آستارا نیز در این جلسه گفت:شورای آموزش و پرورش در ساماندهی مشکلات جامعه هدف وظیفه مهم دارد و هرگونه اشتباه در برنامه ریزی و سیاستگذاری آن، عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.
حجت‌الاسلام کاظم حافظ ‌نیا افزود: کلاس های هنر و ورزش در مدارس این شهرستان باید جدی گرفته شود و از مربیان و معلمان متخصص این رشته ها استفاده شود.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و 16 هزار دانش آموز در مدارس این شهرستان تحصیل می کنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده : بابایی
7105 / 7124 /6030انتهای پیام /*


نرخ باسوادی در گیلان بالاتر از میانگین کشوری است

پاسخ دهید