عبدالعلی علی عسگری عصر دوشنبه در این نشست که در ساختمان دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری برگزار شد افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران نظام مردم سالاری حقیقی، عدالت خواهی و و ولایت مداری است، ولایتی که ریشه در آموزه‌های دینی دارد.
وی ادامه داد: این یک نظام با هویت و استقلال ویژه و دارای توانمندی های ذاتی بوده که توانسته علیرغم فشارها و ضرباتی که از ناحیه نظام سلطه در دهه های گذشته بر آن وارد شده دوام بیاورد و نه تنها افت نکند هر روز توانمندی های خود را افزایش داده است.
عسگری گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی از تمامی جنبه هایی که قابل مطالعه است در اوج توانایی است و این توانمندی ها ادامه دارد و الان که موضوع برجام و گفتگو با دنیا را داریم می‌بینید که جمهوری اسلامی قدرت بسیار بزرگی است که تمام دنیا با آن مذاکره می‌کنند و نمی‌توانند آن را ندیده بگیرند.
رییس سازمان صدا و سیما افزود: امروز جمهوری اسلامی نظامی است که در این منطقه یک قدرت برتر است. یک قدرت بزرگ منطقه ای است و در این منطقه اتفاقات بسیار مهم نمی‌تواند بیافتد مگر اینکه انقلاب اسلامی آن را قبول داشته باشد.
وی گفت: جمهوری اسلامی در حال تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ جهانی است این یک واقعیت است به دلیل اینکه این کشور مردمانی دارد که دارای ویژگی‌های بارزی هستند و خداوند بزرگ این بار امانت را برای دفاع از معنویت و دین بر دوش این ملت گذاشته است.
رییس سازمان صدا و سیما یادآور شد: برای نمونه رهبری این کشور یک رهبری خاص است. در تمام دنیا لیبرال دموکراسی در مصادره نظام سرمایه داری است اما در ایران نظام اسلامی در مصادره نظام پولی و سرمایه داری نیست که این خیلی مهم است این موارد باید برای جوانان بیان و فرق آن با نظام های مرسوم دنیا تبیین شود تا برایشان معلوم شود این که جان و آبرو می دهیم و از این نظام دفاع می کنیم به چه معناست.
علی عسگری در ادامه اظهار داشت: در سازمان صدا و سیما برای پاسداشت این مهم تلاش‌های زیادی از جهت فکری و تحلیلی کرده ایم و برای تبیین ابعاد نظام در حال مطالعه و برنامه ریزی برای نسل جوان و دانشجویان و کسانی که باید بیشتر از ماهیت نظام بدانند هستیم. ستادی برای معرفی دستاوردهای نظام اسلامی ایجاد شده است ، برای تولید فیلم و سریال و مستند در حال فعالیت هستیم.
وی افزود: دولت و همه دستگاه ها که قدرت اصلی کشور در دست آنهاست و اطلاعات و آمار و گزارشات در آنجا موجود است به میدان بیایند و کمک کنند و در کار رسانه مشارکت کنند.
در نشست هماهنگی برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چهره هایی از جمله آیت الله احمد جنتی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، سردار عزیر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران ، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس دهم ، عبدالعلی علی عسگری رییس سازمان صدا و سیما ، غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه حضور داشتند.
فراهنگ** 1058** 1823
خبرنگار: محمد افضلی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


نظام اسلامی رقیب نظام لیبرال دموکراسی در دنیاست

پاسخ دهید