روزنامه ‘اصفهان زیبا’ در مطلبی با عنوان ‘آخرین‌های زرگرپور، اولین‌های مهرعلیزاده’ نوشت: رسول زرگرپور سرانجام از اصفهان رفتنی شد و کرسی استانداری را به محسن مهرعلیزاده به عنوان چهره ای اصلاح طلب داد تا اصفهان در جمع 21 استانی قرار بگیرد که از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون رنگ تغییر استاندار به خود دیده‌اند. براین اساس، مراسم تکریم و معارفه استاندار اصفهان روز پنجشنبه با حضور وزیر کشور برگزار شد و با حکم رحمانی فضلی، مهرعلیزاده رسما به سکانداری استان اصفهان رسید، سید ناصر موسوی لارگانی ، رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در ابتدای این مراسم از طرف خود و مردم اصفهان از خدمات زرگرپور در طی چهار سال گذشته تشکر کرد و سطح تعاملات نمایندگان مجلس با استاندار در این دوره را بی نظیر توصیف کرد. وی همچنین از رحمانی فضلی درخواست کرد که از حضور زرگرپور در دولت استفاده شود. لارگانی افزود: از دولت محترم که به استان اصفهان توجه ویژه داشته اند و یک چهره ملی را برای اصفهان انتخاب کردند، تشکر می کنیم، چون پیش از این بحث درباره افرادی بود که شاید توان مدیریت این استان پهناور را نداشتند.
روزنامه ‘نسل فردا’ نیز در مطلبی با عنوان ‘کلید احیای آب اصفهان در جیب تهرانی‌هاست’، نوشت: استاندار سابق اصفهان با بیان اینکه اگر همکاری مرکزنشینان ادامه داشت ما امکان احیای دائمی زاینده‌رود را داشتیم، گفت:امروز مشکل زاینده‌رود فنی و اعتباری نیست؛ بلکه امنیتی و سیاسی است. رسول‌زرگرپور در آئین تکریم و معارفه استاندار اصفهان با بیان اینکه بارها از وزیر کشور درخواست پایان خدمت را در نظام‌مقدس داشتم، اظهار داشت: امروز پس از ۴۰ سال خدمت در نظام و ۵۰ ماه در مقام استانداری اصفهان به خدمت خود پایان‌دادم؛ از این رو از وزیر کشور تشکرمی‌کنم. وی در ادامه با بیان اینکه اصلی‌ترین وظیفه حکومت‌ها امنیت و آرامش است، تأکیدکرد: در این زمینه رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور، وزیر کشور و دیگر مسئولان همواره بر اجرای این امر در استان اصفهان به من تأکید داشتند و امنیت حاکم در استان اصفهان در ۵۰ ماه گذشته بی‌نظیر بوده است.
در ۵۰ ماه گذشته هیچ جلسه سیاسی و فرهنگی لغو نشده است
استاندار سابق اصفهان با بیان اینکه در ۵۰ ماه گذشته هیچ جلسه سیاسی و فرهنگی لغو نشده است، تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی صنایع و تجمعات کارگری، فضای ناامنی ایجاد نشد؛ از این رو به استاندار اصفهان توصیه می‌کنم که مردم اصفهان امنیت را برای کار و فعالیت مطالبه می‌کنند.وی با بیان اینکه استان اصفهان باید برنامه بلندمدتی داشته باشد، ابراز داشت: استان اصفهان اولین استانی است که آمایش سرزمین را دارد و برای ۲۰ سال آینده برنامه‌های اصلی را تعریف کرده است.
زرگرپور با بیان اینکه دیگر قرار نیست در اصفهان دودکش جدیدی ایجاد شود، افزود: ما قرار است در حوزه هنر، گردشگری و علم و فناوری برنامه ریزی کنیم.وی با بیان اینکه استقرار منطقه ویژه علم و فناوری باید مورد توجه استاندار جدید باشد، ابراز داشت: اساس‌نامه این منطقه تدوین شده و باید پیگیر استقرار آن باشیم.استاندار سابق اصفهان با بیان اینکه افزایش گردشگران خارجی باید مورد توجه باشد، افزود: امروز این میزان به ۵۰۰ هزار نفر رسیده و باید به یک میلیون نفر برسد.
وی افزود: ساخت ۸۹ هتل نیز در دستور کار است که بخش عظیمی از آن در حال ساخت است.زرگرپور با بیان اینکه راه‌اندازی شهر هنر نیز امری ضروری است، اضافه کرد: باید این امر مورد توجه استاندار اصفهان قرار گیرد.وی با اشاره به افزایش تعداد روزها با هوای سالم در اصفهان به ۲۰۰ روز افزود: هدف ما رسیدن به هوای پاک است و مقدمات آن فراهم شده و استاندار این موضوع را نیز مورد توجه قرار دهد.استاندار سابق اصفهان با بیان اینکه قرار است مترو تا پایان امسال شمالی‌ترین نقطه اصفهان را به جنوبی‌ترین نقطه متصل کند، گفت: اجرای این طرح با همکاری شهرداری و شورای شهر باید مورد توجه باشد.
اهل معجزه نبودیم.
وی درخصوص آب اصفهان نیز اضافه کرد: مسائل حوضه آبریز زاینده‌رود ظرف ۴۰ سال ایجاد شده و ظرف چهار سال برطرف نخواهد شد؛ مگر معجزه شود و ما اهل معجزه نبودیم.زرگرپور با بیان اینکه کارهای بزرگی در حوزه آب انجام شده است، تصریح کرد: در سال ۹۲ که آمدم همه گفتند همه چیز از بین رفته و باید به باغ رضوان برویم؛ این در حالی است که امروز در خصوص روند اجرای طرح ۹ ماده ای هستند.وی با اشاره به اینکه برای اولین بار در کشور و با ابتکار اصفهانی‌ها طرح ۹ ماده‌ای تعریف شد، افزود: اتفاقات خوبی بر اساس این طرح برای اولین‌بار ایجاد شد و امروز در خصوص دوبند از طرح ۹ ماده ای مشکل داریم. استاندار سابق اصفهان تصریح کرد: اگر برخی دوستان طرح ۹ ماده ای را در کشوی میزشان نگذاشته بودند امروز این طرح اجرایی شده بود.
وی با بیان اینکه اگر همکاری مرکز نشینان ادامه داشت ما امکان احیای دایمی زاینده رود را داشتیم، اظهار کرد: امروز مشکل زاینده رود فنی و اعتباری نیست بلکه مسایل امنیتی و سیاسی است و باید مرکز نشینان این موضوع را برطرف کنند.
زرگرپور با اشاره به اینکه در دولت قبلی طی چهارسال تنها چهار بار به کشاورزان آبرسانی شد، تأکید کرد: این در حالی است که در ۵۰ ماه گذشته برای کشت‌های مختلف، آب در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.
روزنامه ‘اصفهان امروز’در مطلبی با عنوان ‘مسئله آب باید در سطح ملی حل شود’ به نقل از وزیر کشور نوشت: در حوزه آب مسائل سیاسی و اجتماعی و امنیتی باید در سطح کشــوری حل شود، همه اقدامات مورد نیاز در حوزه آب در سطح استانی انجام شده است. رحمانی فضلی در ادامه بابیان اینکه مهر علیزاده را از گذشته دور می شناسم و سوابق خوبی از وی وجود دارد، گفت: انتظار ما این است که همه مردم و مسئولان، روحانیون و غیره محبت خودشان را با استاندار اصفهان داشته باشند تا همه مطالبات مردم از استاندار محقق شود. وی با اشاره به اینکه استانداران هر استان بر مبنای معیارهایی انتخاب می شود، افزود: همه استانداران باید برنامه های دولت را قبول داشته باشد و پیگیر اجرای برنامه ها باشد. وزیر کشور بابیان اینکه برنامه های دولت در انتخابات مطرح شده است، ابراز داشت: این برنامه ها باید به برنامه های ملی تبدیل شود و گرایش و تمایل به اجرا در دولت دوازدهم وجود دارد.
گ / 6020 / خبرنگار: علیرضا حکیمیان – انتشار دهنده : عمادیانتهای پیام /*


نگاه مشترک روزنامه های دیار نصف جهان به مراسم تکریم و معارفه استاندار اصفهان

پاسخ دهید