مهرداد نادری فر روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک میلیون و 50 هزار زائر هنگام رفت و 570 هزار زائر از زمان آغاز بازگشت تاکنون مورد استقبال و پذیرایی مردم این استان قرار گرفتند.
وی اضافه کرد: روز گذشته /پنجشنبه/ 170 هزار زائر از جاده های این استان عبور کرده و مورد پذیرایی قرار گرفتند و ایستگاه های صلواتی این استان امروز جمعه آمادگی استقبال از 220 هزار زائر را دارند.
به گزارش ایرنا مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان یادآوری کرد: هنگام عزیمت زائران به اربعین حسینی روزانه 80 تا 90 هزار پرس غذا در بین زائران توزیع می شد که در هنگام بازگشت این آمار افزایش داشته است.
نادری فر خاطرنشان کرد: 40 ایستگاه صلواتی در استان همدان برای خدمت رسانی به زائران حسینی دایر است و فعالیت آنها از پنجم آبان آغاز شده و 25 این ماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه استان همدان 10 موکب در کربلا و یک ایستگاه صلواتی در نجف راه اندازی کرده است گفت: 320 دستگاه اتوبوس از همدان عازم مرز شده تا زائران اربعین را به استان بازگرداند.
وی اضافه کرد: خدمات بهداشتی، درمانی و فوریت های پزشکی اورژانس بدون هیچگونه مشکلی به زائران ارائه شده و کمبودهایی در زمینه دارو وجود داشت که آنها نیز با هماهنگی های صورت گرفته رفع شد.
شامگاه پنجشنبه معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان از ایستگاه های صلواتی شهرستان های بهار و اسدآباد بازدید کرد که در جریان این سرکشی بر ضرورت خدمات رسانی شایسته به زائران اربعین حسینی تاکید کرد.
سید سعید شاهرخی همچنین با حضور در ایستگاه پلیس راه و گلوگاه شهید زارعی در جریان امور انتطامی و ترافیکی و تسهیلات تردد زائران قرارگرفت.
26 هزاز زائرهمدانی سال گذشته در آیین اربعین حسینی شرکت کردند.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار دهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


پذیرایی از یک میلیون و 520 هزار زائر اربعین در همدان

پاسخ دهید