به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید حمید حسینی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه تجسمی وقایع عاشورا در مهدیون شاهین ویلا کرج، افزود:یکی ازمشکلات ما در خصوص زایران ایرانی این است که تاکنون نتوانسته ایم آمار صحیحی از ورودی زایران ایرانی به کشور عراق داشته باشیم.
وی با بیان اینکه روند حضور زایران ایرانی به عراق رو به افزایش است، اظهار داشت: حضور گسترده ایرانیان در اربعین حسینی در کربلا قابل تحسین و ستایش است.
حسینی گفت: با هدف تامین امنیت زایران حسینی از سوی دولت عراق برنامه های زیادی تدارک دیده شده تا این راهپیمایی مذهبی عظیم در بهترین شرایط برگزار شود.
رییس رادیو و تلویزیون عراق ادامه داد: با هدف سهولت در تردد ایرانیان برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در کشور عراق مناطق 4گانه مرزی در نظر گرفته شده است.
حسینی گفت: این 4 منطقه شامل مرزهای شلمچه، مهران، قصر شیرین و طلاییه است.
وی ادامه داد:امسال با بازگشایی مرز جدید قصرشیرین که نزدیکترین مرز به شهر کاظمین است و موج زیادی از مردم از طریق آن وارد کشور عراق می شوند، تردد زایران ایرانی را با سهولت بیشتری همراه می کند.
رئیس ستاد اربعین کشور عراق در ادامه با بیان اینکه صدور ویزا برای حضور زایران ایرانی در مراسم اربعین حسینی از سوی کشور عراق از چند روز آینده آغاز می شود، خاطرنشان کرد: مدت ویزاها با هدف اینکه زایران تعجیلی در برگشت نداشته باشند و با آرامش به خاک ایران بازگردند، امسال از 15روز به 30روز افزایش می یابد.
حسینی در ادامه با بیان اینکه حضور زایران ایرانی بدون ویزا از لحاظ قانونی ممنوع است، افزود: با هدف تامین امنیت، انتظار ما از همه زایران این است که حتما برای شرکت در مراسم اربعین حسینی نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند.
وی افزود: آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان نیز ورود بدون ویزا زایران به عراق را برای شرکت در اربعین حسینی با توجه به ضرورت حفظ امنیت، حرام اعلام کرده است.
نمایشگاه تجسمی وقایع عاشورا تا 14مهرماه در مجتمع مهدیون شاهین ویلا کرج برپا است.
7414/1535خبرنگار:وحیده عسکری **انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


3 میلیون ایرانی اربعین امسال به کربلا می روند/4 مرز برای ورود زائران

پاسخ دهید